Rules & FAQ

najczęściej zadawane pytania

Ile czasu trwa rozgrywka?

Czas przewidziany na każdą rozgrywkę to 60 minut. Pozostały do końca czas odliczany będzie przez znajdujący się w pokoju zegar. Dzięki temu będziecie mogli na bieżąco śledzić ile czasu pozostało Wam do końca gry.

Gdzie szukać wskazówek?

Wskazówki prowadzące do rozwiązania zagadek mogą znaleźć się tak naprawdę wszędzie! W tej grze musicie mieć oczy dookoła głowy i rozglądać się bardzo uważnie! Każdy, nawet najmniejszy szczegół może okazać się cennym tropem.

Dlaczego tak ważna jest współpraca?

Sprawna komunikacja pomiędzy uczestnikami ma decydujący wpływ na przebieg gry. Wymiana pomysłów pozwoli Wam na spojrzenie na zadania z różnych perspektyw oraz szybsze znalezienie rozwiązania! Pamiętajcie, że nie wszystko jest tak oczywiste, jak mogłoby się wydawać. Co dwie głowy (lub więcej!) to nie jedna!

Jak usprawnić przebieg gry?

Przede wszystkim nie pozwólcie, aby presja czasu wprowadziła chaos. Podejdźcie do zadań na spokojnie, przeanalizujcie wszystkie możliwości i znajdźcie najbardziej logiczne rozwiązania. Możecie sobie pomóc zapisując pomysły na kartce, którą znajdziecie w pokoju. Starajcie się również trzymać znalezione przedmioty i wskazówki w jednym miejscu – dzięki temu nie będziecie szukać drugi raz czegoś, co już raz zostało przez Was odnalezione.

Co zrobić gdy utkniemy w martwym punkcie?

Nawet najlepszym może zdarzyć się moment zawahania. Jeżeli uznacie, że potrzebujecie pomocy mistrz gry naprowadzi Was na brakujące informacje. W trakcie całej gry będziecie mogli skorzystać z drobnych podpowiedzi. Pamiętajcie jednak, że nie warto ich nadużywać, ponieważ największą satysfakcję daje przejście gry samodzielnie - szczególnie, gdy zadania okażą się skomplikowane i wymagające!

Co w sytuacji, gdy nie możemy czegoś otworzyć?

Wszystkie zagadki opracowane są tak, aby użycie siły nie było konieczne. Jeżeli więc drzwi, meble, kłódki lub schowki nie chcą się otworzyć bez jej użycia to znaczy, że prawdopodobnie używacie błędnego kodu lub nieodpowiedniej metody. Przeanalizujcie jeszcze raz wszystkie wskazówki, a na pewno uda Wam się znaleźć właściwe rozwiązanie.

Czy w trakcie gry możemy robić zdjęcia?

W trakcie rozgrywki powinniście skupić się przede wszystkim na grze, bo czas ucieka! Robienie zdjęć w jej trakcie jest zabronione, ponieważ gra jest bardziej ekscytująca, gdy nie wiemy co nas czeka, a publikacja zdjęć z wnętrza pomieszczeń mogłaby popsuć niespodziankę kolejnym graczom.

Co się stanie jeśli zepsuję element wyposażenia?

Jak już wspomnieliśmy, gra opiera się przede wszystkim na łączeniu faktów, spostrzegawczości oraz logicznym myśleniu. Nie ma tu zagadek, których rozwiązanie wymagałoby użycia siły. Jeżeli więc w trakcie gry z premedytacją zniszczysz dany przedmiot, będziemy musieli obciążyć Cię kosztem poniesionych przez nas strat.

Co w sytuacji, gdy skończy się nam czas?

Kiedy zegar odliczy ostatnie sekundy, a Wam w dalszym ciągu nie udało się wyjść... przegrywacie grę. Nic nie stoi jednak na przeszkodzie, abyście wrócili i spróbowali swoich sił ponownie w tym samym lub jednym z kolejnych pokoi w naszym Escape Roomie!

Busters Escape Rooms

Dołącz do gry i sam zamień się w bohatera Twoich ulubionych produkcji z wielkiego ekranu!